Hoover HFLE54XKN 55cm Undercounter Larder Fridge - Silver
Rapid Delivery Available
- ColourSilver
- Dimensions85cm x 55cm x 58cm
- Energy RatingF
| Manufacturer | Hoover |
|---|---|
| EAN | 8059019018430 |
| Colour | Silver |
| Model Number | HFLE54XKN/NBL |
| Block eCommerce | No |
| Price | £239.00 |
| Dimensions | 85cm x 55cm x 58cm |
| Wilson Logo | Yes |
| Energy Rating | F |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Installation Type | Freestanding |
| Interior Light Type | LED |
| Shipping Weight | 29 kg |
| Product Category Group | White Goods |
| Colour | Silver |
| Key Feature 4 | Extra Large Salad Crisper |
| Key Feature 3 | 2 Adjustable Shelves |
| Key Feature 1 | 125 Litres |
| Key Feature 2 | 3 glass shelves |
| Height (cm) | 85 cm |
| Shipping Width | 57 cm |
| Product Type | Larder Fridge |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Net Refrigerator Capacity | 127 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Depth | 58 cm |
| Weight | 27 kg |
| Shipping Height | 88.5 cm |
| Shipping Depth | 58.8 cm |
| Features | 125 Litres, 3 glass shelves, 2 Adjustable Shelves, Extra Large Salad Crisper |
| Net Total Capacity | 127 L |
| Noise Level | 39 dB |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
| Grade | -1 |
| Expired Status | No |




